Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rambo 

Posty: 6
Wysłany: 2016-11-11, 21:37    Jaka harmonijka na początek ?

Hej !
Mam pytanie jaka harmonijka będzie najlepsza na początek z tego sklepu ?

http://elpa.info.pl/pl/c/...130/1/default/3

Zależy mi na tym żeby była najbardziej naturalna (chodzi mi oto abym mógł na niej zagrać wszystkie najbardziej znane piosenki.

Z góry dzięki za odpowiedź.
_________________
Pozdrawiam !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-11-11, 22:00    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Kup Harpmastera SUZUKI. Też mam i jestem zadowolony. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rambo 

Posty: 6
Wysłany: 2016-11-12, 10:49    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Ok,dzięki. Ale mam jeszcze pytanie.Co myślisz o tych harmonijkach z tej samej strony:
Hohner Blues Band,Suzuki Folk Master,Hohner Silver Star ?
Czy one mają tak jak opisałem wcześniej "neutralny dźwięk" na ,których zagram większość znanych melodii z jak największym podobieństwem do oryginalnej wersji melodii ?
Chodzi o to ,że na początek nie chcę kupować droższych harmonijek bo boję się ,że to może być tylko słomiany zapał.
_________________
Pozdrawiam !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-11-12, 10:58    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Jak najwięcej melodii możesz zagrać na harmonijce chromatycznej (taka z przesuwką), jeżeli mają one być jak wspomniałeś, zbliżone do oryginału.
Hohner Blues Band też wykluczam.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rambo 

Posty: 6
Wysłany: 2016-11-12, 11:01    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Ok,jeszcze raz dzięki. Ale mam jeszcze pytanie czy Hohner Silver Star opłaca się kupić na początek ?
_________________
Pozdrawiam !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-12, 15:15    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Rambo napisał/a:
Ok,jeszcze raz dzięki. Ale mam jeszcze pytanie czy Hohner Silver Star opłaca się kupić na początek ?
Nie opłaca się. Nie jest to harmonijka, a wyrób harmonijkopodobny.
Wgl w tym sklepie co podałeś, Hohnery są strasznie drogie. 180 zł za Golden Melody, 150 zł za klasyczną Marinkę to jakieś przegięcie (nie wspominam już o BluesHarpie MS/ProHarp MS....). :hah: Nie wiem czemu taką cenę narzucił właściciel, no ale bez problemu można dostać te harmonijki odpowiednio 50 i 30 zł taniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-12, 18:36    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Na tej stronce SEYDEL SESSION STEEL jest w przyzwoitej cenie. Jeżeli chcesz dobrze zainwestować swoje pieniądze - taką harmonijkę Ci polecam (stalowe stroiki) - tonacja najbardziej przydatna dla początkującego, to "C".
 
 
Rambo 

Posty: 6
Wysłany: 2016-11-12, 19:18    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Dzięki wszystkim z za rady. Chętnie bym sobie kupił taką droższą harmonijkę jednak boję się ,że mogę się do tego nie przekonać.Dlatego na moją pierwszą nie chcę wydać więcej niż 70 zł.

a) Czy możecie mi polecić coś z mniej niż 70 zł z najbardziej "neutralnym dźwiękiem" ?(Już niekoniecznie z tej strony.)

b) Co myślicie o Suzuki Folk master ?
_________________
Pozdrawiam !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-13, 13:24    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Niestety nie. Za mniej niż 70 zł nie dostaniesz instrumentu, a jak to określiłem wcześniej wyrób harmonijkopodobny. Te najtańsze harmonijki są słabo wykonane, mowa tu przede wszystkim o jakości wykonania stroików, ich regulacji, szczelności harmonijki itd. Zaczynanie przygody od takiego np. SilverStara może skończyć się tym, że się szybko zniechęcisz albo wyrobisz sobie złe nawyki (np. granie siłowe).

Folk Mastera nie miałem, więc się nie wypowiem. Ale na forum są działy dla każdego producenta i tematy dla poszczególnych modeli. Tutaj Folk Master: http://forum.harmoszka.com/folk-master-vt123.htm Jak widać opinie nie są zbyt zachęcające.

Jak chcesz wydać jak najmniej i kupić dobrą harmonijkę, to chyba najlepszym wyborem będzie tak jak Felix polecał - Harp Master. Wprawdzie nie grałem na niej nigdy, ale słyszałem same pozytywne opinie. Do kupienia za 90 zeta, więc się opłaca myślę. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-11-13, 14:37    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

W.g cen ze strony http://www.bluesharp.pl/sklep#diatoniczne za 89 zł. jest + przesyłka modelu Harpmaster SUZUKI.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2016-11-18, 19:54    Odp: Jaka harmonijka na początek ?

Cholernie drogi ten sklep z pierwszego postu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu