Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
elixte 


Posty: 5
Skąd: wieś Żabieniec
Wysłany: 2023-11-14, 11:57    [Książka] Książka, którą warto mieć

Książka, harmonijka, muzyka to kolejność planu mojego działania jednocześnie stopnie trudności w mojej nauce gry na harmonijce. Książka to wiedza, tej zawsze mi brakuje, postanowiłem posiąść informacje dotyczące teorii muzyki, by wykorzystać je do moich braków gry na harmonijce. Przedstawione na zdjęciu książki (link niżej) to mój arsenał wiedzy. Wszystko zakupiłem przez internet, na dziś żadnych trudności ze zdobyciem, są pozycje, które wydawać by się mogło, że się dublują, jednak jest w nich różnica w wyjaśnianiu nawet tego samego tematu. Książki są napisane w przystępny sposób, tak by zacząć od podstaw jednej nuty do najbardziej skomplikowanemu zapisowi nut na pięciolinii oraz przełożenie ich na instrument muzyczny. Praktyczna części gry na harmonijce, składa się również z trzech pozycji z zapisem "Tabów" tu czuję niedosyt. Taby nie dają informacji o czasie dźwięku, tempie, rytmie czy innych wartościach, z tabów by zagrać piosenkę trzeba ją znać, to mi tłumaczy niedosyt. Zamieściłem cały mój zbiór książek do muzyki na harmonijce, można pokusić się tylko na jedną książkę teoretyczną z podstaw muzyki, drugą praktyczną do gry na harmonijce i to może wystarczyć by grać dla siebie, lecz w pewnym momencie nuty staną przed harmonijką. Książka, którą warto mieć
_________________
Czasem nie wiemy co zrobić z czasem ale czas wie co zrobić z nami. W tym czasie gram na harmonijce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-11-15, 18:11    Odp: [Książka] Książka, którą warto mieć

Nic o tej książce nie wiemy oprócz zamieszczonego opisu.
Nie neguję wartości edukacyjnej i poznawczej tej pozycji, ale wartało by, żeby taką pozycję ktoś zarekomendował.
Wydaje mi się, że najbardziej ktoś ze znanych mistrzów tego instrumentu, bądź jakiś portal dla muzyków.

Pozdrawiam chromatycznie

Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
elixte 


Posty: 5
Skąd: wieś Żabieniec
Wysłany: 2023-11-16, 13:56    Odp: [Książka] Książka, którą warto mieć

Witaj Felix.
Gdyby muzyka była moją dziedziną to odważył bym się by rekomendować jedną pozycję. Jestem na początku drogi harmonijkowej, amator chcący nauczyć się gry na tym instrumencie wyłącznie dla siebie z sympatii dla harmonijki. Pozwól, że odpowiem na dziś moją główną książką jest "ABC Teoria muzyki" autor Liliana Zganiacz-Mazur i "Graj na Harmonijce" autor Sandy Weltman, pozostałe pozycje również mają powodzenie służą mi do wyjaśnień, gdy czegoś nie rozumiem. Obydwie książki są napisane w sposób przejrzysty typowo dla takich jak ja, a wiedza w nich zawarta jest tą której szukałem, bez podstaw teorii muzyki nie wyobrażam siebie z harmonijką. W zatytułowanym spocie brakuje słowa Książka dla początkującego... i to miałem na myśli, a wydawało mi się, że tytuł będzie dobry, po przeczytaniu Twojej Felix odpowiedzi otworzyłeś mi oczy, przyjmuję z pokorą za co dziękuję, nie wiem zmienić to czy zostawić wiem, że po jednej reakcji nie należy już dokonywać zmian, jeśli nie naruszają granic przyzwoitości.
Pozdrawiam Adam
_________________
Czasem nie wiemy co zrobić z czasem ale czas wie co zrobić z nami. W tym czasie gram na harmonijce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-11-17, 12:13    Odp: [Książka] Książka, którą warto mieć

Napisanie książki to jedno, a czy będzie się dobrze sprzedawać to drugie.
Jak wcześniej napisałem dobrze by bylo wysłać książkę bezpłatnie do znanych mistrzów harmonijki i poprosić o recenzję.
Taki wybieg, jak sądzę mógłby usankcjonować wartość książki i spowodować większą poczytność u nowych adeptów harmonijki. Proponuję wysłać książkę do maestro Zygmunta Zgrai, niekwestionowanego autorytetu w tej dziedzinie. Mistrz Zgraja jest
harmonijkarzem chromatycznym jak też diatonicznym. Może też być Sławek Wierzcholski weteran harmonijkowy i lider Nocnej Zmiany Bluesa.
Jak będziesz chętny takiej opcji to pomogę przekierować Twoje wydanie do nich.

Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
elixte 


Posty: 5
Skąd: wieś Żabieniec
Wysłany: 2023-11-17, 21:07    Odp: [Książka] Książka, którą warto mieć

Nie mam zamiarów wydawać książki z zakresu muzyki, zbyt daleko mi do tego, sam się uczę gry, kupując to co jest na rynku. Najnowsze dwie książki, które mam to rok wydania 2021 inne to 2002, 2013,2016 i swoje recenzje mają, korzystałem z nich trzeba trochę poszukać to jedna z nich https://sensus.pl/ksiazki/teoria-muzyki-dla-bystrzakow-wydanie-iv-michael-pilhofer-mm-holly-day,temub4.htm#format/d, poza tym by napisać książkę z muzyki to trzeba być fachowcem w tej dziedzinie, ja do nich nie należę. Autorzy książek, które posiadam to zacne osoby, najczęściej z dorobkiem naukowym, a dla mnie jest wielką satysfakcją by te książki mieć. Wracając do Mistrza Pana Zygmunta Zgraja to wielki autorytet oglądałem jego koncert harmonijkowy https://www.youtube.com/watch?v=7PdNnjeN5Nk to mówi wszystko, słuchać jeszcze raz słuchać jeśli ktoś chce więcej wystarczy wpisać w Google Zygmunt Zgraja lub Sławek Wierzcholski, widać i słychać tu jak wielki ogrom pracy i serca trzeba w to włożyć by tak zagrać, to wszystko jest poza moim zasięgiem harmonijkowym, z tym muszę się pogodzić. Felix bardzo dziękuję za propozycję, będę o tym pamiętał może kiedyś skorzystam.
Pozdrawiam Adam
_________________
Czasem nie wiemy co zrobić z czasem ale czas wie co zrobić z nami. W tym czasie gram na harmonijce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu